Co je to Baccano?

12. července 2010 v 13:47 | Miharu 【春】 |  ► O blogu
Baccano! 【バッカーノ!】 je krátký román (light novel) od japonského spisovatele Ryogo Narity s ilustracemi Katsumi Enami. Samotný Narita překládá svůj příběh jako "bláznivý rozruch" či "rámus" a to kvůli japonskému slovu bakasawagi, ze kterého název pochází. V překladu znamená "blbnout" a italský význam Baccano [ba'kano] je "randál".

Každý příběh ze série se zpočátku zdá jako úplně samostatný, ale postupem času se mezi nimi objeví jisté spojení a vše do sebe začne zapadat. Příběh se bude stále více a více zamotávat a odhalí tajemství, která se stala i před dvěma stovkami let!

Nesmrtelní, alchymisté, mafie a spousta dalšího z nevyčerpatelného lůna fikce, vytvářející svět, který vás vtáhne dovnitř a již nepustí zpět.

To je Baccano!
Baccano!

Navigace blgu:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KaThea KaThea | Web | 25. července 2010 v 21:45 | Reagovat

Alchymisté! :D Alchymisté! :D Jé, to budu číst. XD Haha, ne, já vím, že to nejsou alchymisté jako ve FMA. :D Bude vadit, když budu (ze zvědavosti) číst tu novelu, když jsem neviděla anime? Myslím totiž, že jeho český překlad není a s aglickýma titulkama bych tomu moc nerozuměla...

2 Miharu Miharu | 1. srpna 2010 v 14:13 | Reagovat

[1]: určtě to nebude vadit :-)
akorát budeš vědět, o čem bude 1. a 2. svazek novely, protože právě podle nich je udělané anime
a vidím, že jsi titulky už našla ;-)
http://baccano.blog.cz/1007/baccano-anime-zakladni-info

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Netoleruji reklamy
a nespřáteluji

Ikonky používejte
s odkazem na blog
Isaac and Miria